polki-na-swiecie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
polki-na-swiecie

wszystko o was i dla was
 
IndeksIndeks  GalleryGallery  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 wychowanie bezstresowe czy ?

Go down 
+8
anne
Adrianna
LuLu
malgosia
dorota
gullviva
bozena
wloszka
12 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
gullviva
Moderator
Moderator
gullviva


Liczba postów : 380
Registration date : 11/08/2007

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimePią Sty 25, 2008 12:41 pm

Adrianna napisał:
Szczerze mowiac ja mysle ze problem nie lezal jedynie w zakazie palenia, lub w zwyklej klotni, lecz byl duzo glebszy. Wybaczcie, ale nie uwierze, ze dziecko zyjace w kochajacej, szanujacej sie rodzinie po byle klotni z rodzicem nasyla na niego policje.

Co do klapsow juz wystarczajaco powiedzialam. W calosci popieram stanowisko gullviva. Dla mnie nie ma absolutnie zadnego wytlumaczenia dla klapsa, a stwierdzenie "klaps jest edukacyjny" dziala na mnie jak plachta na byka.

A tak w ogole to witam po wakacjach:D

sie raczkami i nozkami podpisuje pod tym !!!
Powrót do góry Go down
http://www.open24hours.yoyo.pl/
tama
gadula forumowy
gadula forumowy



Liczba postów : 79
Age : 48
Registration date : 22/01/2008

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimePią Sty 25, 2008 12:53 pm

Adrianna, Gullviva na pewno nie byly to tylko papierosy, ale rowniez wiek dojrzewania. wtedy dzieciaki czasami nie zdaja sobie sprawy jakie ich dzialanie moze miec konsekwencje.

znam tutaj osobe, ktorej corka odwalila taki numer. i tez poszlo o papierosy. dziewczyna teraz dopiero zdala sobie sprawe co zrobila. a rodzina jak rodzina: normalna, sa drobne problemy, klotnie itd itd czyli standard, zadna patologia anie glebszych problemow. po prostu dzieciak nagle dowiedzial sie jakie ma prawa i przy pierszwej nadazajace sie okazji skorzystal.
Powrót do góry Go down
gullviva
Moderator
Moderator
gullviva


Liczba postów : 380
Registration date : 11/08/2007

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimePią Sty 25, 2008 1:14 pm

Tama ja w to nie wierze .... czasem co my widzimy a co naprawde jest to nie dokladnie to samo.... sorry zadne zdrowe( mimo hormonkow dojrzewania), normalnie wychowane, w normalniej kochalacej sie rodzienie dziecko nie odstawia takich numerow....
a zwlaszcza tutaj dzieci znaja swoje prawa od przedszkola ...nikt sie tutaj nagle nie dowiaduja o prawac h Wink
Powrót do góry Go down
http://www.open24hours.yoyo.pl/
tama
gadula forumowy
gadula forumowy



Liczba postów : 79
Age : 48
Registration date : 22/01/2008

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimePią Sty 25, 2008 1:23 pm

te ktore tu mieszkaja znaja od przedszkola a te, ktore tutaj przyjezdzaja w wieku lat 13 dowiaduja sie o swoich prawach wlasnie w wieku lat 13.

naprawde uwazasz, ze w takim wypadku wiek nie ma znaczenia? zwlaszcza jak nagle okazuje sie, ze jestes w "raju dla dzieci"
Powrót do góry Go down
Alma
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum
Alma


Liczba postów : 319
Age : 51
Registration date : 11/01/2008

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimePią Sty 25, 2008 5:46 pm

Adrianna napisał:
Szczerze mowiac ja mysle ze problem nie lezal jedynie w zakazie palenia, lub w zwyklej klotni, lecz byl duzo glebszy. Wybaczcie, ale nie uwierze, ze dziecko zyjace w kochajacej, szanujacej sie rodzinie po byle klotni z rodzicem nasyla na niego policje.
Ja ta rodzine znam bardzo dobrze.. i znalam tez B. Fakt, nie tylko papierochy. Bo B. byla w stanie w srodku nocy zwiac z domu oknem na przyklad, notorycznie uciekala z lekcji itd. To jest/byla normalna polska rodzina; rodzice aplikowali normalne metody wychowacze "po polsku" czyli znacznie surowiej wychowywali dzieci niz tutaj prawo dozwala. B. nie raz i nie dwa dostala po tylku, miala szlaban itd.. Ale widziala, po prostu brala przyklad z rozpuszczonych rowiesnikow w szkole! Ja nie zapomne jak na pare m-cy przed tym zdarzeniem, po kosciele podeszla do mnie i mojej siostry i zaczela mowic o takim chlopaku co sie jej podoba.. i czy moglybysmy jej kupic kondomy bo ona chce z nim sprobowac! Smarkata nawet 13 lat nie miala! Nie sprobowala oczywiscie bo pozniej podczas badania wyszlo ze jest dziewica itd..
Ale mozecie byc pewne, zawzietym dzieciakom ktore sie nasluchaja o bezstresowym wychowaniu i ktorym na lekcjach sie mowi "zadzwon tutaj jak sie rodzice krzywdza.." to duzo nie potrzeba zeby sie na rodzicach "zemscic.." I prosze, nie snujcie zadnych innych domyslow bo niczego nie bylo.. znam tych ludzi naprawde doskonale..


Ostatnio zmieniony przez dnia Pią Sty 25, 2008 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
tama
gadula forumowy
gadula forumowy



Liczba postów : 79
Age : 48
Registration date : 22/01/2008

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimePią Sty 25, 2008 5:55 pm

zgadzam sie z Alma. mieszkalam w Kanadzie przez 6 lat i wiem jak kto wyglada.
zwlaszcza wtedy jest problem kiedy dziecko ma w domu inne zasady niz te ktore maja mali kanadyjczycy, w tym wypadku polskie kontra kanadyjskie.
dzieciak nagle odkrywa prawo po swojej stronie, mowia o tym w szkole, nie raz nie dwa i buuummm korzysta z okazji i msci sie na niedobrych rodzicach.
Powrót do góry Go down
kati24hh
uzalezniona od forum
uzalezniona od forum
kati24hh


Liczba postów : 252
Age : 41
Registration date : 10/09/2007

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimeSob Sty 26, 2008 4:12 am

Dziewczyny czytalam kilka poprzednich wypowiedzi i jakos nie trafiaja do mnie slowa "ja dostalam klapsa i zyje".Pamietajcie nawet najmniejszy klaps to przemoc i tego samego uczycie swoje dzieci.Klaps nie wychowuje tylko pokazuje" to ja tu rzadze i jesli nie bedzie tak jak ja chce to cie zaboli" no sorry ale co wam da ze dziecko bedzie was sie balo???A moze sprawicie tymi klapsami u dziecka poczucie niskiej wartosci???Warto sie zastanowic zanim da sie klapsa.
Powrót do góry Go down
Adrianna
plotkarska foremka
plotkarska foremka



Liczba postów : 127
Age : 45
Registration date : 06/10/2007

wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitimeSob Sty 26, 2008 6:13 pm

Dokladnie ... bedzie sie balo. Ja tez dostalam w zyciu klapas nie raz i wylacznie od mamy. Efekt byl tego taki, ze fakt, bylam posluszna, ale rowniez balam sie jej mowic o moich roznych niepowodzeniach....balam sie jak zareaguje. Nie chce aby moje dziecko to samo czulo w stosunku do mnie. Chce aby z najgorszym, najbardziej wstydliwym problemem przychodzilo wlasnie do mnie. I mimo, ze z mama mam kontakt fantastyczny niestety musze otwarcie powiedziec, ze niektore jej metody wychowawcze nie byly godne nasladowania.

Powrót do góry Go down
Sponsored content





wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: wychowanie bezstresowe czy ?   wychowanie bezstresowe  czy ? - Page 3 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
wychowanie bezstresowe czy ?
Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
polki-na-swiecie :: DZIECI :: WIEKSZE DZIECI-
Skocz do: